Z ČOHO STAVIAME

Vzorom u nás relatívne nového stavebného systému drevostavby sa stala technológia Structural insulated panels (SIP) pôvodom z USA odskúšaná šesťdesiatimi rokmi používania. Na jej základe vznikol stavebný systém pre montované domy, ktorý bol certifikovaný podľa českej legislatívy a harmonizovaných európskych noriem. SIP panely na montované domy na kľúč sú prefabrikované, univerzálne, jednoduché a veľmi kvalitné stavebné systémy pre realizáciu drevostavieb.

OSB

scandihaus-informacie-info

je vysokokvalitná drevená doska, ktorá pozostáva z 3 vrstiev. Tieto vrstvy sú k sebe orientované kolmo. Vo vrchnej a spodnej vrstve sú triesky uložené v pozdĺžnom smere a prostredná vrstva (jadro) je uložená v priečnom smere…

VLASTNOSTI OSB DOSIEK

scandihaus-informacie-info
 • dobrý tepelný odpor
 • veľké formáty umožňujú menej spojov a tým aj menej akustických a tepelných strát
 • dobrá požiarna odolnosť

ZLOŽENIE SIP PANELU

sip-panel-scandihaus

POLYSTYRÉN

scandihaus-informacie-info

ako materiál snáď ani nemusíme bližšie predstavovať. Jeho vlastnosti pozná takmer každý a bežne sa v stavebnom priemysle využíva. Bunky polystyrénu vo svojej uzatvorenej štruktúre nepohlcujú takmer žiadnu vodu…

VLASTNOSTI POLYSTYRÉNU

scandihaus-informacie-info
 • odolnosť voči vode
 • vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
 • protipožiarna bezpečnosť
 • jednoduchá a bezpečná manipulácia

VYUŽÍVANÉ TECHNOLÓGIE A TECHNOLOGICKÉ POSTUPY

Snažíme sa ísť s dobou, a preto pri realizácii drevostavby používame tie najmodernejšie technológie za najrozumnejšie ceny.

REKUPERÁCIA

Rekuperácia predstavuje zariadenie určené pre vetranie s minimálnym únikom tepla. Tento systém pracuje na základe výmenníka tepla, ktorý tým, že z odvádzaného vzduchu odoberá teplo prípadne ho v sebe akumuluje a odovzdáva ho do čerstvého vzduchu privádzaného vonkajšieho prostredia do interiéru, minimalizuje tepelné straty, ktoré by vznikali pri potrebe privádzaný čerstvý vzduch ohrievať na požadovanú teplotu. Nevzniká teda efekt prudkého ochladenia v interiéri ako v prípade bežného vetrania oknami.

VŠEOBECNÉ VÝHODY REKUPERÁCIE

Rekuperácia naviac pracuje aj v letnom období rovnako účinne a v spojení so zemným kolektorom zabezpečuje prívod chladného vzduchu o teplote cca +12°C čo znamená, že jeden ventilátor so spotrebou cca 3 W elektriny nám môže klimatizovať aj celý dom takmer zadarmo. Systém je naviac vybavený špeciálnou účinnou filtráciou, ktorá dokážu zachytiť prach, nečistoty a peľ, ktoré by do interiéru mohli vniknúť oknami, preto je hlavne vhodný pre alergikov.

LED OSVETLENIE

S využitím LED žiaroviek v bežnej domácnosti sa znížia náklady na osvetlenie Vášho domu o až 90 %.

VŠEOBECNÉ VÝHODY LED OSVETLENIA

LED technológia sa stáva symbolom 21. storočia. Nachádza využitie v mnohých technických a umeleckých oblastiach, tak isto aj v osvetlení domácnosti, a to predovšetkým vďaka jej výhodám, ako sú nízka spotreba elektrickej energie (min. 10 x nižšia), vyššia účinnosť (90 % elektrickej energie mení na svetelnú energiu, klasické žiarovky iba 3 a 5 %), dlhá životnosť ( až 50 000 hodín ).

SOLÁRNE KOLEKTORY

Solárny kolektor je zariadenie na premenu slnečnej energie na tepelnú. Slnečné teplo ohrieva čierny povrch kolektora. Prenos energie do rúrky s kvapalinou prebieha na veľmi veľkú vzdialenosť, následkom čoho sú problémy s výmenou tepla pri nízkych a premenlivých hustotách toku energie. Pre oblasť Slovenskej republiky je celková doba slnečného svitu, t. j. bez oblačnosti,1600 – 2001 hodín ročne.

VŠEOBECNÉ VÝHODY SOLÁRNYCH KOLEKTOROV

 • Solárne kolektory fungujú bez elektrickej energie
 • Zníženie nákladov na teplú vodu až do 75 %
 • Nižšie náklady na vykurovanie až do 40 %
 • Dlhodobá životnosť kolektorov – cca 30 rokov
 • Využitie aj pri nižších vonkajších teplotách
 • Zhodnotenie nehnuteľnosti vďaka kolektoru
 • Solárne kolektory sú schopné urdžať teplú vodu do 75 hodín

VÝHODY VÁKUOVÝCH TRUBICOVÝCH KOLEKTOROV

Vákuové trubicové kolektory produkujú energiu aj pri difúznom (nepriamom) slnečnom žiarení. Na absorpčnú plochu trubice dopadajú slnečné lúče počas celého dňa kolmo, a tak dochádza k premene maximálneho množstva slnečného žiarenia na tepelnú energiu a práve z tohto hľadiska vákuové trubicové kolektory nemajú žiadnu konkurenciu na trhu. Vákuová izolačná vrstva kolektoru zabraňuje ochladeniu kolektoru vetrom alebo inými poveternostnými vplyvmi, preto pracuje tento typ kolektoru s maximálnym ziskom a minimálnou stratou.