Prečo si vybrať montovaný dom?

af

Domy na kľúč už nie sú ničím novým na trhu so stavbami rodinných domov. Ešte stále však nie je toľko dostupných informácií o tomto druhu stavieb.

Oproti klasickým murovaným domom majú montované domy na kľúč viacero benefitov. Prvou výhodou je ušetrený čas, tu môžeme hovoriť o ušetrených rokoch čakania na svoje vlastné vysnívané bývanie. Nízkoenergetické domy sa vyznačujú rýchlym procesom výstavby od strechy. Okrem bežného postupu pri riešení základovej dosky sa konštrukcia a strecha postaví pomerne rýchlo. Obvod domu je postavený zo SIP panelov, ktoré sú vyrábané sendvičovou metódou. Výhodou SIP panelov je povinná certifikácia.

Montované domy na kľúč sa vyznačujú aj nízkou spotrebou energie. Okrem stavebných materiálov znižujú spotrebu energie aj solárne kolektory a rekuperácia vzduchu, čím sa znateľne znižujú tepelné straty vetraním najmä v zimnom období. Ďalším benefitom je už podľa názvu – dom na kľúč – stavba, ktorú firma postaví a odovzdá už hotové bývanie.

Prečo montovaný dom

Pomerne dôležitým faktorom je aj cena. Montovaný dom je spravidla lacnejší variant ako klasický murovaný dom. Pokiaľ chcete bývať takmer okamžite, niet lepšieho riešenia ako práve stavba nízkoenergetického montovaného domu.

Jeho životnosť je garantovaná na desiatky rokov, pri adekvátnej starostlivosti môžeme hovoriť o storočí. K stavbe domu na kľúč je možnosť získať kompletnú projektovú dokumentáciu úplne zadarmo, čím ušetríte stovky eur.

Výstavba montovaného domu nezaťažuje okolie. Dom na kľúč je skonštruovaný zo SIP panelov, ktoré sú prevažne prírodného pôvodu. Všetky materiály sú samozrejme plne certifikované a v najvyššej kvalite. Vďaka OSB doskám na všetkých stenách z obidvoch strán zas získa montovaný bungalov stabilitu, ktorá sa minimálne rovná murovanému domu.

Pri dome na kľúč nie je dôvod obávať sa nepríjemností pri financovaní, v súčasnosti už ponuka bánk myslí aj na hypotekárne úvery na montované domy.

scandihaus-preco-montovany-dom